SIMGLASÖGON = BARA 15 KR.

Se alla erbjudanden →

00 00 00

Mycket begränsat antal - Köp nu!

Storleksguide och schema för Watery Gecko våtdräkt för damer

Här är storlekstabellen för att välja Watery Calder Gecko våtdräkt för damer. Måtten är tagna med dräkten liggande platt och utan stretch. Våtdräkten ger sig både vid användning och i vattnet och anpassar sig därför till kroppen under simning. Välj därför storlek utifrån de mått som du ligger närmast.

Om du skulle ha otur och befinna dig mitt emellan två storlekar, bör du välja den storlek där du passar flest av måtten. Generellt sett är de viktigaste måtten dock byst och längden (ankel till axel)

En våtdräkt ska helst inte sitta för löst, så om det bildas många luftfickor eller "påsar" runt dräkten är den för stor för dig.

StorlekVåtdräkt längd – ankel till skuldra (cm)Gren till hals (cm)Ankel till gren (cm)Bröst (cm)Midja (cm)Höft (cm)Lår (cm)Ärmlängd (mätt från armhålan) (cm)
XX-Small11452596858763845
X-Small12054617462763846
Small12656648468803847
Medium13260678872844150
Large13463709274864450
X-Large13564739480884452
XX-Large144667610084945055
XXX-Large1486878104881005458

Billigaste och största urvalet av Watery Gecko våtdräkt för damer? Utforska och köp med prisgaranti här.

Rekommenderas för ditt köp

32% köper dessa produkter tillsammans med din kundvagn

Stäng
  • Sökresultat
  • Produkter

Sökresultat

    Inga resultat för ""

    Fråga vår kundservice

    Ring till oss

    +46 8 446 888 34

    Skriv till oss

    kundservice@watery.se

    Öppningstider

    Mån-Fre: 08-22 / Lör-Sön: 10-22

    Chatta med oss

    I höger hörn

    Vi kan se att din rabattkodshjälpare är påslagen 👀

    Din webbläsare försöker hjälpa dig att hitta rabatter. Det är helt okej.

    Men hos Watery stör den faktiskt kassan och kan ge felaktiga priser eller fel. Rabattkoder är individuella och får inte delas med andra.

    Vi rekommenderar att du inaktiverar din rabattkodshjälpare för att få tillgång till alla de bra produkterna och priserna hos Watery 😅