SIMGLASÖGON = BARA 15 KR.

Se alla erbjudanden →

00 00 00

Mycket begränsat antal - Köp nu!

Storleksguide och schema för Watery Calder Rapid våtdräkt för damer

Här hittar du storleksguiden för Watery Calder Rapid våtdräkt för damer. Måtten är tagna med dräkten liggande platt, utan stretch. Våtdräkten formar sig både vid användning och i vatten, och anpassar sig efter kroppen medan du simmar. Välj storlek utifrån de mått du ligger närmast.

Om du hamnar mellan två storlekar rekommenderar vi att du väljer den storlek där flest av dina mått stämmer överens. Oftast är dock byst och längd (fotled till axel) de viktigaste måtten.

Våtdräkten ska sitta så tajt att det inte bildas många luftfickor eller "påsar" runt om – då är den för stor för dig.

StorlekVåtdräkt längd – ankel till skuldra (cm)Gren till hals (cm)Ankel till gren (cm)Bröst (cm)Midja (cm)Höft (cm)Lår (cm)Ärmlängd (mätt från armhålan) (cm)
X-Small11351646860823842
Small11652647464844046
Medium12253687670884048
Medium / Large12555707670884249
Large12555707672904250
X-Large12856718478944652
XX-Large131587290801004854

Billigaste och största urval av Watery Calder Rapid våtdräkt för damer? Utforska och köp med prisgaranti här

Rekommenderas för ditt köp

32% köper dessa produkter tillsammans med din kundvagn

Stäng
  • Sökresultat
  • Produkter

Sökresultat

    Inga resultat för ""

    Fråga vår kundservice

    Ring till oss

    +46 8 446 888 34

    Skriv till oss

    kundservice@watery.se

    Öppningstider

    Mån-Fre: 08-22 / Lör-Sön: 10-22

    Chatta med oss

    I höger hörn

    Vi kan se att din rabattkodshjälpare är påslagen 👀

    Din webbläsare försöker hjälpa dig att hitta rabatter. Det är helt okej.

    Men hos Watery stör den faktiskt kassan och kan ge felaktiga priser eller fel. Rabattkoder är individuella och får inte delas med andra.

    Vi rekommenderar att du inaktiverar din rabattkodshjälpare för att få tillgång till alla de bra produkterna och priserna hos Watery 😅