Storleksguide och storlekstabell för Speedo-gravid badedräkt

Här är storlekstabellen för att välja gravid badedräkt från Speedo. Storlekarna baseras på vanliga baddräktsstorlekar.

för att vara säker på att du får den rätta storleken rekommenderar vi att du kollar storlekstabellen, så att du utan tvekan får den optimala storleken för dig.

StorlekEU str. (D)Franska str.Bröst (CM)Midja (CM)Höfter (CM)
X-Small3436826489
Small3638876994
Medium3840927499
Large40429779104
X-Large424410284109
XX-Large444610789114

Billigaste och största utbudet av Speedo-gravidvåtdräkter? Utforska och köp med prisgaranti här

Billigast eller prismatch

Våra pris-robotar uppdaterar dagligen alla våra priser jämfört med konkurrenterna. Missar de, så använd vår prismatch med svar inom 24 timmar.

+310.000 glada kunder

Med +6 år på marknaden, så har vi hjälpt flera än någon annan med utrustning till vattensport. Som tur är kan vi skryta med 5.200 5-stjärniga recensioner (4,7 av 5.0).

Support mellan 08:00-16:00

Vi är skapade för att hjälpa. Därför har vår kundtjänst öppet måndag till fredag ​​från 08:00 till 16:0
Kontakta oss via chat, telefon och mail.

Leverans dagen efter

Du kan uppnå detta genom att beställa innan 18.30 alla dagar i veckan – även på helger. Vi skickar med Bring, BudBee, Postnord och DHL. Fri frakt över 799 SEK.

365 dagars returrätt

Vi gillar inte stress. Så du har alltid 365 dagar på dig att byta dina varor. Returer tar 2-5 dagar och behandlas inom 24 timmar.

Psst.. anmäl dig till Watery´s nyhetsbrev och få rabattkod till en gratis present (värde: 65 kr.)

Avanmälan kan alltid ske. Räkna med ca. ett veckomail. Genom att registrera dig accepterar du vår personuppgiftspolicy.